Svet-Stranek.cz

Návrhy interiérů:Látky - česká autorská kolekce látek

Návrhy interiérů


Spolupracuji hlavně s těmi, kteří již většinu nábytku vlastní, ale potřebují vnést do svého prostoru něco nového, novou energii. Je velmi důležité, aby váš interiér držel krok s vašimi osobními změnami a posuny, jinak bude vše sice jak má být, ale z nějakého důvodu bude zároveň něco chybět. Nemluvím o šokující přeměně dle diktátu posledního trendu, ale pokud teď vnitřně potřebujete fialovou stěnu, tak proč ne. Nepodceňte své bydlení, dobře udělaný interiér vám dodá energii a naopak. Proto i pokud vám slovo design nahání husí kůži, zkuste si udržet nadhled a najděte si to podstatné pro vás. V interiérech je to jako ve všech ostatních oborech. Všude je spousta zbytečností a nesmyslů, jako například bez počitače nelze žít, ale rozhodně vám nemusí diktovat a spolknout veškerý život. Promyšlený  design spojený s dobrým řemeslem vám může změnit život nebo při nejmenším přinést spoustu radosti.

Interiér musí být pro své uživatele vždy praktický a flexibilní. Po vizuální stránce je v současné době velká volnost a spousta možností. Je jen na vás, jaký konkrétní pocit chcete docílit v kuchyni, pracovně, pokoji dětí a jak to vše propojit v jeden celek. Styl moderní, historický, městský, venkovský, provensálský, anglický, orientální, barevný,  klidný, minimalistický. Někdo má psa, někdo piáno, jinde je celá rodina aktivní a mají 6 batohů na různé sporty. Pojem moderní dnes znamená funkční. Stolek po babičce udělá váš byt nejen originální, ale hlavně jen váš. Vždy si zařiďte interiér pro vaše potřeby.

Stěhujete se nebo stavíte a začínáte z nuly? Udělejte si plán postupného zařizování bez pocitu dlouhodobé/celoživotní provizornosti. Jak si na interiér budete zvykat a bude se stávat jen váš, navede vás volit vhodná řešení. Co zachovat, co vyměnit, jak přeskupit. Jak vyvážit vše prvky nejen prostorově, ale i jejich barevnost, ať již v jakémkoliv stylu jste si zvolili.

Pokud patříte mezi ty, kteří se ve všech těch interiérových možnostech ztrácí a máte z toho jen chaos, rozhodně nejste jediní a najděte si pomoc. Tak jako umíme číst a můžeme se naučit cizí jazyk sami, je lepší chodit na kurzy. A jako ve všem, bez vlastního úsilí neočekávejte pořádné výsledky a pokud vám je kdokoliv slibuje....... Většina z nás je sice vybavena schopností interiér si zařídit, ale hlavně nedostatek času a pracovní přetížení neumožní držet krok se všemi možnostmi a pak vše s čistou hlavou usumírovat k vhodnému rozhodnutí.

Je důležité čím a kým se obklopujeme. Proč ne krásou a harmonií. Velkou pozornost věnuji detailům a vždy pracuji se snahou o dosažení tiché nadčasové elegance. Netradiční řešení, zpracování od vize po detaily. Každý prostor skrývá cosi nepopsatelného. Nalezení této myšlenky a přizpůsobení se neměnnému pak vyústí v atmosféru, kdy je vám někde dobře a vůbec nevíte proč. Styl je pak nepodstatný.